Dowiedz się kim jesteśmy i jak pracujemy

Dowiedz się kim jesteśmy i jak pracujemy


Piaski hamulcowe

Piaski hamulcowe

    • bezpieczeństwo i precyzja na torach kolejowych, tramwajowych
    • najwyższy standard dla taborów szynowych

Jesteśmy profesjonalnym producentem piasków hamulcowych.

Nasze piaski suszone spełniają wszystkie europejskie normy branżowe. Parametry dotyczące granulacji, poziomu wilgotności i zawartości kwarcu określają najwyższe standardy dla wszystkich pojazdów szynowych.

Tabor kolejowy i tramwajowy potrzebuje najlepszych rozwiązań. Piaski hamulcowe zapewnią precyzję hamowania i rozpędzania oraz bezpieczeństwo transportu.

Hamowanie

Hamowanie pojazdów szynowych jest bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa podróżnych oraz prawidłowej eksploatacji samego taboru szynowego. Aby uzyskać najlepsze hamowanie, niezbędne jest stosowanie najwyższej jakości piasków hamulcowych. Nasze piaski suszone spełniają najwyższe standardy w zakresie ich granulacji, czystości, poziomu wilgotności, zawartości kwarcu oraz twardości. Hamowanie jest najważniejszą czynnością w przypadku bezpiecznego prowadzenia pociągu czy tramwaju. Oszczędzanie na bezpieczeństwie podróżujących oraz jakości przewożonych towarów naprawdę się nie opłaca. 

W taborach szynowych stosuje się systemy piaskowania, które mają za zadanie zwiększenie przyczepności pomiędzy kołem a szyną. Uruchomienie takiego systemu może następować automatycznie lub może być uruchamiane przez motorniczego, który używa tego systemu zawsze podczas rozruchu lub hamowania pojazdu. W przypadku hamowania awaryjnego piaskowanie działa automatycznie. Piasecznica zawierająca zbiorniki z piaskiem, w takiej sytuacji wydmuchuje piasek sprężonym powietrzem pomiędzy koło i szynę.

Rozpędzanie

Rozpędzanie pojazdów szynowych może przebiegać precyzyjnie i bezpiecznie przy zastosowaniu wysokiej jakości piasków hamulcowych. Prawidłowe rozpędzanie wpływa na komfort jazdy podróżujących oraz na bezpieczeństwo przewożonych towarów. Nasze piaski suszone uzyskały aprobaty techniczne i posiadają najlepsze parametry norm branżowych. Piaski hamulcowe które produkujemy, spełniają standardy niemieckich kolei państwowych.

Rozpędzanie taborów kolejowych i tramwajowych jest tak samo ważne jak hamowanie. Dlatego użycie najlepszych piasków hamulcowych, nie jest wyłącznie kwestią dbania o dobrą eksploatację pojazdów szynowych, ale przede wszystkim zadbania o bezpieczeństwo użytkowników taborów szynowych. Piasecznice, które zawierają zbiorniki z piaskiem, ze specjalnych dysz wysypują piasek pod koła jezdne wagonu co wpływa bardzo dobrze na ich przyczepność. A w konsekwencji eliminuje to zagrożenie poślizgu. Kiedy jednak zaistnieje poślizg, piasecznice zadziałają wtedy automatycznie.

Złóż zapytanie ofertowe dotyczące naszych produktów